Vabimo, da se prijavite na

V petek, 2. 11. 2018, na Škofijski gimnaziji Vipava pripravljamo zabaven in poučen program za učence 7., 8. in 9. razreda osnovnih šol. Osnovnošolci se lahko udeležite ene delavnice v prvem krogu in ene v drugem. K jutranji delavnici pa lahko pridete vsi. Med obema krogoma delavnic vas povabimo še na malico.

Udeležba na vseh delavnicah je brezplačna, prispevek za malico pa znaša 3€ in ga plačate ob prihodu na delavnice. Prijava je mogoča na spletni strani gimnazije na naslovu www.sgv.si.

Opis delavnic:

Pretegujemo možgane
Organizirano varstvo za udeležence z zgodnejšim prevozom – vaje za dober spomin

Matematika in logika s telefonom
Logični kvizi, “pametni telefon” je zaželen, ne pa nujno potreben (prof. Alojz Grahor)

Raziskujemo: Leonardo Da Vinci in Vipavska dolina
Delavnica iz zgodovine, umetnostne zgodovine in raziskovalnega novinarstva (prof.. Matejka Fajdiga, prof.  Bojana Pižent Kompara in Žan Bolko, študent zgodovine)

Pobeg iz učilnice I
S prijatelji se kar naenkrat znajdete v učilnici, ki je zaklenjena. Več časa kot ostanete v učilnici, krajše bodo počitnice… Zato čim prej uporabite svoje znanje, bistrost, ideje, pogum in ustvarjalnost! S pomočjo namigov in reševanja ugank poiščite ključ, ki vam bo odprl vrata v svobodo… ( prof. Miha Šušteršič)

Latinščina okoli nas – človeško telo in medicina  – delavnica o latinskem jeziku, predznanje ni potrebno
Pri delavnici o latinskem jeziku bo poudarek na anatomskem in medicinskem izrazju, ki je v uporabi še danes: dijaki se bodo seznanili z izrazi za telesne dele, s pomočjo katerih bodo razvozlavali pomen posameznih medicinskih vej, izbranih izvirnih diagnoz in drugih medicinskih pojmov. (prof. Polonca Zupančič)

Biološka delavnica