Šolsko leto bomo pričeli z mašo za blagoslov našega dela in učenja v sredo, 31. avgusta ob 18. uri v romarski Marijini cerkvi v Logu pri Vipavi. Mašo bo daroval g. škof Jurij Bizjak. K bogoslužju ste, poleg dijakov in šolskega osebja, lepo vabljeni tudi starši dijakov, nekdanji dijaki in vsi prijatelji Škofijske gimnazije Vipava.
S poukom začenjamo v četrtek, 1. septembra. Ob 7.30 se vsi zberemo v šolski športni dvorani. Nadaljevali bomo v matičnih učilnicah z razrednimi urami. Med razredno uro boste prejeli ključe garderobnih omaric. Od vključno tretje šolske ure nadaljujemo z rednim poukom po urniku. Seveda prinesite s seboj vse, kar je potrebno za pouk, opremo za športno vzgojo (tisti, ki imate ta predmet na urniku), copate in dobro voljo. Prijavljeni dijaki boste malico dobili v šoli.
Vsem želimo še lep preostanek počitnic, v četrtek pa se veselimo ponovnega srečanja.