V četrtek, 17. novembra 2016, je dan na naši šoli zaradi priprav na slavnostno akademijo potekal malce drugače.

Večina dijakov je dan začela  s predavanjem Alenke Puhar, znane publicistke, prevajalke, pisateljice in borke za človekove pravice. Predstavila je svojo življenjsko pot in svoje raziskovanje tujih, zamolčanih življenjskih zgodb v obdobju po drugi svetovni vojni.

pd1

Na ta dan smo dijaki sodelovali pri različnih delavnicah.

Tako imenovane hostese so spoznavale bonton in potek sprejemanja gostov.

Potrebno je bilo temeljito očistiti šolo in okolico. Nekateri dijaki so čistili okna, drugi so pometali, tretji pa grabili listje in urejali gredice.

V šolski kapeli se je skupina fantov že zgodaj zjutraj s pomočjo pleskarja lotila beljenja kapele.

pd2

Skupine dijakov v mansardi so bile zadolžene za več projektov. Nekateri dijaki so izdelovali voščilnice. S prodajo teh bo socialno šibkejšim dijakom omogočeno lažje šolanje. Z zunanjim sodelavcem, Davidom Ličnom, je manjša skupina izdelovala načrt za izdelavo jaslic, ki bodo razstavljene v eni od piranskih cerkva.

pd3

V avditoriju sta se na sodelovanje na nedeljski akademiji pripravljala simfonični orkester in pevski zbor.

Redarji so ugotavljali, kako v okolico šole spraviti veliko število avtomobilov.

Telovadnica je začela spreminjati svojo podobo. Pridni dijaki so postavili oder in ogromno stolov; začela pa je nastajati tudi scena.

V čajni kuhinji in učilnicah dijaškega doma je potekala pekarska delavnica, kar se je zavohalo že ob vstopu v stavbo, ko je zadišalo po piškotih. Peki so se, preverjeno, zelo izkazali in v samo eni pečici spekli veliko okusnega peciva.

Pišeta: Miha Bratina, 2. C in Benjamin Žbogar, 3. c

Foto: Tadej Uršič, 3. a in Andraž Puc, 3. b