Že drugo leto zapored smo uvodno mašo ob pričetku šolskega leta darovali v šolskem parku. Prijetno dopoldne v naravi so zaznamovali molitev, sproščeno vzdušje in pesem, za katero je poskrbela skupina naših glasbeno nadarjenih dijakov.

Pridružil se nam je gospod škof Jurij Bizjak in nas spodubudil ter blagoslovil. V svoji pridigi nas je spomnil na pomembnost starega, ki je temelj za vse novosti v življenju. Kot osebe se lahko gradimo le tako, da staro cenimo in spoštujemo, novo pa vidimo in sprejemamo – čim bolj uravnoteženo. Tudi če je bila preteklost težka, se ne smemo nikoli ustaviti in zakrkniti, temveč moramo svojo modrost črpati ravno iz že pridobljenih iskušenj. Najpomembneje je, da se vedno premikamo naprej, da ne obupamo nad sabo in svojimi sanjami, pač pa se zanje potrudimo kljub vsem preprekam in svojim napakam.

V naglici življenja pa ne smemo nikoli pozabiti nase, na molitev, premišljevanje in na svoj notranji svet, saj je mir v naši duši najdragocenejši.

Laura Birsa Jogan, Anamarija Tratnik