Na povabilo naše laborantke, gospe Nadje Pregeljc, in profesorice nemščine, Nataše Sever, je v ponedeljek, 28. septembra, Škofijsko gimnazijo Vipava obiskala evropska poslanka Ljudmila Novak. Srečala se je z dijaki tretjega letnika in z dijaki, vključenimi v projekt Šola ambasadorka Evropskega parlamenta. Predstavila nam je pomen Evropskega parlamenta in Evropske unije in med drugim spregovorila o vsakdanjiku evropske poslanke ter o težavah, s katerimi se srečuje kot ženska v politiki. Epidemija koronavirusa je ponagajala tudi številnim evropskim projektom na naši šoli, zato smo bili obiske gospe Novak še toliko bolj veseli. Ob koncu smo ji zaželeli obilico zdravja ter veliko uspehov v njeni nadaljnji politični karieri.

Domen Medvešček